Sizler için 2018 yılının trend fontlarını derledik..
Tekonoloji çağındayız ve yazının ömrü artık bitiyor cümlesini eminim sizlerde sık sık duyuyorsunuzdur..
Ama ben öyle düşünmüyorum. Yazı hayatımızdan çıkmamalı evet gifler animasyonlar harika anlatım araçları ama yazının yeri başka.
Bakalım 2018 yılının trend yazı tipleri nelermiş.

1.Serif Fontlar
Benimde kullanmaktan fazlasıyla hoşlandığım bir stil bu. Son yıllarda tipografi sans serif yazı tiplerine hakimdi, ancak son birkaç ay içinde serif yazı tiplerinin geri dönüş yaptığını gördük.

kalın serif fontlar
kalın serif fontlar
kalın serif fontlar
popüler serif fontlar

2.Geometrik Fontlar
Geometrik yazı tipi son yıllarda gerçekten önemli ve 2018’de de önemli bir trend olmaya devam edecek.Geometrik yazı tipleri, herhangi bir projeye birliktelik ve fütüristik bir his yaratabilir.

2018 tipografi trendleri
geometrik fontlar
geometrik fontlar

3.Özel Fontlar
Özel yazı tipleri zaman ve para gerektirir, ancak sonuç benzersizdir, yerini alması ve hatırlaması kolaydır.Aradığınız şey bireysellik ve birliktelik ise, o zaman özel bir yazı tipi bunu vurgulayabilir.

geometrik fontlar
el yazısı fontları

4.Kaotik Fontlar
Kaotik tipografi, 2017 yılının ana trendlerinden biriydi ve 2018’de hala hüküm sürüyor. Izgarayı unutun ve yaratıcılığınızın serbest dolaşmasına izin verin!

kaotik fontlar
kaotik fontlar
kaotik fontlar

5.El Yazısı Fontlar
El yazısı 2018 yılında da popülerliğini korumaya devam ediyor. Logolardan poster tasarımlarına kadar her yerde karşımıza çıkacak olan bu yazı stilinin oldukça zarif ve feminen bir havası var. Ağırlıklı olarak çizerler ve moda tasarımı üzerinde etkileri görülmeye devam edecek.

suluboya font
suluboya font

6.Kesik Fontlar
Kesik yazı fontları da yine bu yıl top fontların arasında olacak. Minimal tasarımda da çok fazla kullanılan kesik fontlar tasarımlara bambaşka bir hava katıyor. Önceden hazırlanmış yazı tipleri ile negatif boşluk oluşturabilirsiniz veya özel öğelerle karıştırılarak şaşırtıcı sonuçlar elde edilebilir.

modern kesik fontlar
modern kesik fontlar

7.Suluboya Fontlar
Suluboya tasarımlarının yakın zamandaki popülaritesi el yazısıyla yazılmış yazı tipleriyle el ele yürümeye devam ediyor. Birbirlerini çok iyi tamamladıkları kesin. Bu yazı tipi de el yazısı gibi oldukça kadınsı ve zariftir.

watercolor font
watercolor font

8.Kalın ve Büyük Fontlar
Son yıllarda kalın yazı fontlara büyük bir eğilim olduğu aşikar.2018’de parlak renklerle kombine edilmiş daha cesur tipografiler göreceğiz. Unutmayın, güçlü bir açıklama yapmak istiyorsanız, cesur tipografi bunun en iyi yoludur.

popüler yazı fontları
popüler yazı fontları